Bejegyzések

Minden jó ha karácsonyra készülünk címkéjű bejegyzések megjelenítése

Értékelés: Kádár Annamária – Minden jó, ha karácsonyra készülünk

Kép
  …mert a karácsony nem csak megérkezik, hanem együtt teremtjük meg.   Vannak könyvek, amelyek nem egyszerűen történetet mesélnek el, hanem hangulatot hoznak magukkal. Olyan különös, halk, ünnepi zsongást, amitől az ember lelassít, mélyebbet lélegzik, és kicsit közelebb érzi magát mindahhoz, amit a karácsony valójában jelent. Amikor kinyitottam Kádár Annamária Minden jó, ha karácsonyra készülünk című kötetét, pontosan ezt éreztem: mintha egy meleg fényű ablakhoz léptem volna oda, ahol bent már készülődik az ünnep. Ez a könyv nem a hagyományos értelemben vett mesekönyv, és talán éppen ettől olyan különleges. Nem egyetlen, lineáris történet húzódik végig rajta, hanem egy család adventi készületei, apró örömteli pillanatok, és rengeteg olyan tevékenység, amely akár a mi otthonunk része is lehetne. A kötet fejezetei között sétálva szinte hallani vélem a papír zizegését, érezni a friss festék illatát, a csillogó díszek tapintását – mert itt tényleg a közösen eltöltött idő kerül elő...